۱۳۹۲ فروردین ۳۰, جمعه

MediaNews.ir

MediaNews.ir


فراخوان مقاله علمی در حوزه مطالعات موسیقی

Posted: 19 Apr 2013 02:00 PM PDT

مجله علمی-ترویجی «جامعه، فرهنگ و رسانه» در نظر دارد یک شماره خود را به مقالات حوزه مطالعات موسیقی اختصاص دهد.

از پژوهشگران علاقه‏مند به‏خصوص فارغ‏التحصیلان کارشناسی ارشد و یا دانشجویان و فارغ‏التحصیلان دکتری که مقالات استخراجی از پایان نامه خود را به راهنمایی اساتید به رشته تحریر درآورده‏اند، دعوت می‏شود آثار خود را برای انتشار در این شماره ارسال کنند.

موضوعات مربوط به موسیقی باید در زمینه‏های زیر نگارش شده باشند:

موسیقی و زندگی روزمره
موسیقی و جوانان
جامعه شناسی موسیقی
فرهنگ، جامعه و موسیقی
اینترنت و موسیقی
موسیقی و سبک زندگی
موسیقی و هویت اجتماعی
و .....

علاقه‏مندان می‏توانند مقالات خود را تا آخر اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ به‏ آدرس ایمیلasadimusic@gmail.com و Z_asadi@ut.ac.ir ارسال کنند.

سیاست‌‏های صداوسیما در دانشگاه تهران نقد خواهد شد

Posted: 19 Apr 2013 01:53 PM PDT

جلسه نقد سیاست های صدا و سیما با حضور رییس این سازمان و یکی از اساتید حوزه علوم ارتباطات در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در این جلسه که روز سه‏شنبه، سوم اردیبهشت 1392، ساعت 15 برگزار خواهد شد سید عزت‏الله ضرغامی، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و مهدی منتظر قائم، مدرس ارتباطات دانشگاه تهران حضور خواهند داشت.

این جلسه را انجمن علمی-دانشجویی ارتباطات دانشگاه تهران در تالار ابن‏خلدون دانشکده علوم اجتماعی برگزار می‏کند.

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در بزرگراه جلال آل احمد، جنب پل گیشا، نرسیده به بیمارستان شریعتی واقع شده است.

ثبت نام نهمین دوره کارگاه های آموزشی مدرسه همشهری

Posted: 19 Apr 2013 01:53 PM PDT

ثبت نام نهمین دوره کارگاه های آموزشی «روزنامه نگاری آنلاین»، «روزنامه نگاری چندرسانه ای»، «آشنایی با عکاسی»، «فتوژورنالیسم» و «نرم‌افزارهای کاربردی برای روزنامه‌نگاران» مرکز آموزش و پ‍ژوهش همشهری آغاز شد.


عناوین کارگاه ها

* روزنامه‌نگاری آنلاین
* روزنامه‌نگاری چندرسانه‌ای
* آشنایی با عکاسی
* فتوژورنالیسم
* آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی برای روزنامه‌نگاران


ویژگی‌های کارگاه‌ها

* هر کارگاه با حضور حداکثر 12 نفر تشکیل می‌شود.
* برای هریک از کارگاه‌‌های روزنامه‌نگاری آنلاین و چندرسانه‌ای 10 جلسه 3 ساعته در نظر گرفته شده است. [نمونه پروژه های دانشجویان دوره های قبل کارگاه چندرسانه ای: دوره اول - دوره دوم]
* برای کارگاه‌ آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی برای روزنامه‌نگاران 12 جلسه 3 ساعته در نظر گرفته شده است.
* برای هر یک از کارگاه‌های آشنایی با عکاسی و فتوژرنالیسم 5 جلسه 3 ساعته در نظر گرفته شده است.
* در کارگاه‌ آشنایی با نرم‌افزارهای کاربردی برای روزنامه‌نگاران، نرم‌افزارهای Photoshop، InDesign و Lightroom تدریس می‌شود.
* مباحث به صورت عملی ارائه خواهد شد.
* به کسانی‌که در آزمون پایانی کارگاه موفق شوند گواهینامه معتبر مرکز آموزش و پژوهش همشهری اعطاء خواهد شد.


هزینه‌ ثبت‌نام

* هزینه ثبت‌نام در هر یک از کارگاه‌های روزنامه‌نگاری آنلاین، روزنامه‌نگاری چندرسانه‌ای و نرم‌افزارهای کاربردی، برای دانشجویان علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاران یک میلیون ریال و برای داوطلبان آزاد یک میلیون و هشتصد هزار ریال است.
* هزینه ثبت‌نام در هر یک از کارگاه‌های آشنایی با عکاسی و فتوژورنالیسم، برای دانشجویان علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاران پانصد هزار ریال و برای داوطلبان آزاد نهصد هزار ریال است.


چگونگی ثبت‌نام

* علاقه‌مندان به شرکت در هر یک از کارگاه‌ها، می‌توانند برای ثبت نام با شماره های 22021116 و 23023568، مرکز آموزش و پژوهش همشهری تماس بگیرند.

مهلت ثبت نام

* چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 [زمان آغاز کلاس ها متعاقبا اعلام خواهد شد]

محل برگزاری

* تهران، خیابان آفریقا، بلوار گلشهر،‌ ساختمان آی تک (پلاک 13)، طبقه ششم، واحد 61.


برای مشاهده برنامه هفتگی کلاس ها به این صفحه مراجعه کنید.

نیویورک تایمز «برنده بزرگ» جوایز پولیتزر ۲۰۱۳ شد

Posted: 19 Apr 2013 01:53 PM PDT

برندگان جوایز روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی پولیتزر ۲۰۱۳، روز دوشنبه، ۲۶ فروردین توسط دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک آمریکا اعلام شد که برنده بزرگ آن روزنامه نیویورک تایمز بود.

به گزارش رادیو فردا، در این دوره جوایز پولیتزر، روزنامه نیویورک تایمز توانست چهار جایزه را از آن خود کند که از جمله آنها دو جایزه‌ای بود که به گزارش‌های این نشریه درباره فعالیت‌های خارجی شرکت‌هایی نظیر اپل و وال مارت و گزارشی به قلم دیوید باربوزا، درباره دارایی‌های مخفی نخست وزیر سابق کشور چین تعلق گرفت.

نیویورک تایمز آبان ماه ۱۳۹۱ در گزارشی مدعی شد که ون جیابائو، نخست وزیر سابق چین، صاحب ثروتی حداقل به میزان ۲/۷ میلیارد دلار است و خانواده او نیز به ثروت‌اندوزی با استفاده از موقعیت سیاسی آقای جیابائو مشغول هستند.

این گزارش واکنش مقامات چین را در پی داشت به‌طوری که وبسایت نشریه نیویورک تایمز در کشور چین بلافاصله فیلتر شد. خانواده نخست وزیر سابق چین نیز اتهاماتی را که در این نشریه متوجه آنها شده بود تکذیب کردند.

اما اکنون اختصاص جایزه پولیتزر به این گزارش بار دیگر می‌تواند توجهات را به فعالیت‌های تجاری رهبران کشور کمونیستی چین و خانواده‌های آنان جلب کند.

اما امسال برخلاف دوره قبل که بخش ادبیات داستانی از جوایز پولیتزر بی‌بهره ماند، آدام جانسون با کتاب «پسر استاد یتیم» توانست این جایزه را نصیب کند.

در بخش ادبیات غیرداستانی نیز کتاب «شیطان در بیشه: تورگود مارشال، پسران گرولند و سقوط آمریکای نو» برنده اعلام شد و در بخش شعر، شارون اولدز با کتاب «پرش گوزن».

همچنین در بخش ادبیات نمایشی ایاد اختر، نویسنده آمریکایی پاکستانی الاصل، با نمایشنامه «رسوایی» برنده پولیزر ۲۰۱۳ شد و در بخش بیوگرافی، تام ریس با کتاب «کنت سیاه: درخشش، شورش، خیانت و کنت مونت کریستوی واقعی»، اثری درباره ژنرال آلکس دوما، پدر الکساندر دوما که الهام‌بخش او برای خلق رمان «کنت مونت کریستو» بود.

دیگر برندگان جوایز پولیتزر ۲۰۱۳ به شرح زیر هستند.

موسیقی: کارولین شاو با اثر «پارتیتا برای ۸ صدا»

تاریخ: فردریک لاگوال با کتاب «خاکسترهای جنگ: سقوط امپراتور و ابداع ویتنان آمریکا»

گزارشگری تشریحی: گروه نویسندگان نیوریورک تایمز

مقاله: جان برنچ از نیویورک تایمز

یادداشت: برت استفنز از وال استریت جورنال

عکس خبری: رودریگو ابد، مانو برابو، نارسیسو کنترراس، خلیلی حمرا و محمود موحیسین از آسوشیتدپرس

گزارش تصویری: خاویر مانزانو، عکاس آزاد، به‌خاطر گزارشی که در خبرگزاری فرانسه منتشر کرد

ثبت ۲۵۲ میلیون دامنه اینترنتی از ابتدا تا کنون

Posted: 19 Apr 2013 01:53 PM PDT

مرکز Verisign با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار دامنه‌های اینترنتی که از ابتدا تاکنون در سراسر جهان به‌ثبت رسیده‌اند از مرز ۲۵۰ میلیون عدد هم گذشته است.

به گزارش ایتنا، این مرکز اعلام کرد که تنها در فصل چهارم سال ۲۰۱۲ میلادی ۶ میلیون دامنه اینترنتی ثبت شدند تا با این رقم تعداد کل دامنه‌های اینترنتی ثبت شده در جهان به ۲۵۲ میلیون عدد برسد.

پسوند اصلی و پایه‌ای اینترنتی یعنی .com همچنان بیشترین محبوبیت را دارد و بخش اصلی دامنه‌های ثبت شده مربوط به این پسوند می‌شود.
گفته می‌شود که تا پایان دسامبر ۲۰۱۲ کاربران در سراسر جهان ۱۰۶.۲ میلیون دامنه اینترنتی با این پسوند را ثبت کردند و در کنار آن ۱۴.۹ میلیون دامنه اینترنتی با پسوند .net به ثبت رسید.

کارشناسان این دو را محبوب‌ترین پسوندهای اینترنتی(TLD) می‌دانند و اعلام کردند.
طبق آمار موجود ۲۱ درصد دامنه‌های با پسوند .com و .net تنها صفحه نخست سایت را در اختیار دارند و ۱۵ درصد آنها هم هرگز فعال نشده‌اند و فقط در حد یک دامنه ثبت شده باقی مانده‌اند.

همچنین گفته می‌شود که دامنه‌های ثبت شده بر اساس پسوندهای مربوط به کشورها در فصل پایانی سال گذشته ۵ درصد و در سال گذشته ۲۱.۶ درصد رشد داشته است و در حال ۱۱۰.۲ میلیون دامنه اینترنتی با پسوند اختصاصی کشورها ثبت شده‌اند.

گفته می‌شود که کشور چین بیشترین تاثیر را در افزایش تعداد دامنه‌های ثبت شده اینترنتی طی سال گذشته داشته است و هم‌اکنون از نظر تعداد دامنه‌های اینترنتی ثبت شده هفتمین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود.

نخستین موزه مطبوعات ایران گشایش می یابد

Posted: 19 Apr 2013 01:52 PM PDT

مدیر سرای روزنامه نگاران ایران گفت: نخستین موزه مطبوعات ایران 27 اردیبهشت ماه امسال همزمان با روز ارتباطات گشایش می یابد.

ˈمجید امراییˈ روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه موزه مطبوعات یکی از زیر مجموعه های سرای روزنامه نگاران ایران خواهد بود افزود: این موزه شامل ابزار و ادوات چاپ و نشر و نسخ قدیمی از ابتدای فعالیت روزنامه نگاری در ایران تا کنون خواهد بود.

مدیر سرای روزنامه نگاران ایران با بیان اینکه ساختمان موزه مطبوعات در خیابان مولوی تهران واقع شده است گفت: سرای روزنامه نگاران ایران به منظور غنی تر شدن موزه مطبوعات، فراخوانی عمومی به منظور جمع آوری آثار بجامانده از نویسندگان و روزنامه نگاران در میان عموم مردم منتشر کرد که با استقبال مواجه شد.

امرایی اضافه کرد: مهلت این فراخوان تا 15 اردیبهشت است و نشریات، موسسات مطبوعات و افراد حقیقی و حقوقی می توانند با ارائه آثار خود به شعب استانی سرای روزنامه نگاران، در تجهیز موزه مطبوعات مشارکت کنند.

وی ادامه داد: تاکنون آثار متعددی از جمله یک مجموعه مفصل عکس از سال 1303 تا 1330در نشریات مختلف و نیز یکسری وسایل و ابزار و ادوات چاپی را جمع آوری کرده ایم.

خودروی بدون راننده تا سال ۲۰۲۵ نمی‌آید

Posted: 19 Apr 2013 01:47 PM PDT

با وجود آنکه گوگل تاکنون فعالیت‌ فراوانی برای تولید خودروهای بدون راننده انجام داده است، گفته می‌شود که این خودروها در آینده نزدیک عرضه نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یواس‌ای‌تودی، با وجود آنکه گوگل تاکنون فعالیت فراوانی در این زمینه انجام داده که مورد استقبال شرکت‌های خودروسازی بزرگ از جمله Audi، GM، تویوتا و دیگران قرار گرفته است، گفته می‌شود که خودروهای بدون راننده در آینده نزدیک عرضه نمی‌شوند.

اگر شما به دنبال خودروی هوشمند بدون راننده هستید که در آن بتوانید بدون توجه به خیابان، روی رایانه لوحی خود برنامه‌های مورد علاقه‌تان را تماشا کنید، فعلا باید منتظر بمانید.

کارشناسایی که طی هفته جاری در کنگره جهانی انجمن مهندسان اتومبیل‌سازی 2013 (SAE) حضور یافتند، اعلام کردند که ورود گسترده این خودروها به بازار جهانی تا سال 2025 صورت نخواهد گرفت.

مرکز SAE که استانداردهای آن بر تمام جزییات صنعت جهانی خودروسازی از مشخصات آن‌ها گرفته، تا توانایی اسب‌بخار تاثیر می‌گذارد، کارشناسانی را از شرکت‌های خودروساز، مراکز تامین‌کننده قطعات و دانشگاه‌های فناوری گردهم آورده است تا با بررسی فیوزهای تشخیص برخورد اتومبیل با موانع پیش‌رو و همچنین فناوری‌های فرمان، شما را در فضای ایمن و با فاصله مناسب از خودروی مقابل نگه دارد.

این مرکز اعلام کرده است که چنین خودروهایی را می‌توان در آینده نزدیک مشاهده کرد.

این مرکز هم‌اکنون تمام تلاش خود را معطوف به حواس‌پرتی رانندگان کرده است، تا با فناوری‌ جدید از حوادث مربوط به این اتفاق جلوگیری کند.

سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا در اکتبر سال گذشته اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری 1.75 میلیون دلاری طی چند سال آینده، پروژه تحقیقاتی را دنبال می‌کند، تا امکان کنترل‌های انسانی در خودروهای بدون راننده را بررسی کند.

۸۰ درصد مردم ۱۵دقیقه بعد از بیدار شدن سراغ گوشی هوشمند می‌روند

Posted: 19 Apr 2013 01:47 PM PDT

از هر ۵ نفری که از خواب بیدار می‌شوند، چهار نفر در ۱۵ دقیقه ابتدایی سراغ گوشی هوشمند خود می‌روند و آن را بررسی می‌کنند.

نتایج یک بررسی جدید نشان داد از هر 5 نفری که از خواب بیدار می‌شوند، چهار نفر در 15 دقیقه ابتدایی سراغ گوشی هوشمند خود می‌روند و آن را بررسی می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از سی‌بی‌اس‌لوکال، این بررسی روی بیش از 7 هزار نفر بین سنین 18 تا 44 سال که صاحب آیفون یا گوشی هوشمند اندرویدی بودند انجام شد.

مرکز تحقیقاتی IDC Research در پایان این بررسی با انتشار گزارشی اعلام کرد 80 درصد تمام کسانی که در این مطالعه حاضر بودند اعلام کردند که طی 15 دقیقه ابتدایی که از خواب بیدار می‌شوند، سراغ گوشی هوشمند خود می‌روند.

از بین این 80 درصدی که طی کمتر از 15 دقیقه بعد از بیدار شدن سراغ گوشی هوشمند خود می‌رفته‌اند، 62 درصد اعلام کردند که به محض بیدار شدن گوشی خود را بررسی می‌کنند و 44 درصد هم اعلام کردند از گوشی خود به عنوان ساعت هشدار دهنده برای بیدار شدن از خواب استفاده می‌کنند.

این بررسی همچنین نشان داد 84 درصد مردم بیشترین زمان خود با گوشی را برای تایپ کردن، چک کردن پست الکترونیکی و گشت‌وگذار درشبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند.

کاهش چشمگیر محبوبیت فیس‌بوک و یوتیوب در آمریکا

Posted: 19 Apr 2013 01:47 PM PDT

بررسی‌های تازه بانک سرمایه گذاری Piper Jaffray از کاهش علاقه جوانان به استفاده از فیس‌بوک و یوتیوب در آمریکا خبر می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از کانسیومر افیرز، اگر فیس بوک کماکان برترین شبکه اجتماعی مورد استفاده جوانان آمریکایی است، اما استفاده از آن در میان این افراد در سال 2013 نسبت به سال قبل از آن 9 درصد کاهش یافته است.

به نظر می رسد سختگیری های والدین در مورد نحوه استفاده فرزندانشان از فیس بوک و همین طور دغدغه های موجود در مورد امنیت این سایت و همین طور بی توجهی به حفظ حریم شخصی کاربران در این مساله بی تاثیر نیست.

بر اساس این بررسی کاهش اقبال به فیس بوک و یوتیوب به افزایش استفاده جوانان آمریکایی از سایت های دیگری مانند Reddit، Vine، Snapchat، Kik و 4chan انجامیده است.

این پژوهش همچنین نشان می دهد میزان خرید آنلاین جوانان افزایش یافته است. حدود 79 درصد از زنان و 76 درصد از مردان جوان به طور آنلاین خرید می کنند ولی تنها 18 درصد از مخارج آنها به طور آنلاین می باشد.

همچنین 70 درصد آنها گفته اند ترجیح می دهند از وب سایت های فروشگاه های خرده فروشی که مورد علاقه شان است، خرید کنند.

افزایش احتمال ابتلا به سرطان مغز با کاربرد طولانی تلفن‌ همراه

Posted: 19 Apr 2013 01:47 PM PDT

کارشناسان بر اساس مطالعات جدید خود اعلام کردند که استفاده از تلفن‌همراه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مغز را بین مردم افزایش دهد.

کارشناسان مرکز Antioxidants & Redox Signaling بر اساس مطالعات جدید خود اعلام کردند که استفاده از تلفن‌همراه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مغز را بین مردم افزایش دهد.

به گزارش فارس به نقل از فودکانسیومر، "یانیف هامزانی"(Yaniv Hamzany) از دانشکده پزشکی Sackler و مرکز پزشکی Rabin که مدیریت این مطالعات برعهده داشت موفق به رابطه مستقیم بین استفاده از تلفن‌همراه و سرطان مغز نشد. در عوض، وی دریافت که استفاده از تلفن‌های همراه می‌تواند استرس‌های اکسیداتیو به‌وجود آورد که این نوع از استرس‌ها با ایجاد سرطان مغز در ارتباط است.

این کارشناسان دریافته‌اند که استفاده از تلفن‌های همراه برای ایجاد اثرات زیان‌بار رادیوفرکانس‌های غیریونی و پرتوهای الکترومغناطیسی روی بافت‌های بدن که نزدیک به تلفن‌همراه هستند، نگرانی‌هایی را به‌وجود آورده است که از جمله این بافت‌ها می‌توان به گوش اشاره کرد که به طور دایم با تلفن‌همراه در ارتباط است.

پیش‌ از این مطالعاتی انجام شده بود که نشان می‌داد استفاده از تلفن‌همراه به مدت کمتر از 10 سال تاثیری بر احتمال ابتلا به سرطان مغز ایجاد نمی‌کند و این جریان احتمالا در فرآیند استفاده از تلفن‌همراه بیش از 10 سال رخ می‌دهد.

پیش‏بینی گارتنر: مایکروسافت تا ۲۰۱۷ از دور رقابت خارج می‌شود

Posted: 19 Apr 2013 01:47 PM PDT

یافته‌های مؤسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد مایکروسافت تا سال 2017 از گردونه رقابت خارج شده و برتری خود در دنیای IT را از دست خواهد داد.

به گزارش فارس به نقل از یونایتدپرس، مایکروسافت که تا چند سال قبل 90 درصد از دنیای سیستم عامل های همراه را در کنترل خود داشت، این روزها قدرت سابق را ندارد.

تغییر ذائقه کاربران و مهاجرت آنها از دنیای رایانه های شخصی ثابت به لپ تاپ ها و سپس تبلت ها و گوشی های هوشمند موجب شده تا مایکروسافت سهم قابل توجهی از بازار را به گوگل و اپل ببازد.

در گزارش گارتنر پیش بینی شده که در سال 2017 سیستم عامل های آندروید و iOS گوگل، ویندوز و نسخه های مختلف آن را به حاشیه برانند. علاوه بر این عرضه آیفون و آی پد و همین طور انواع گوشی های آندروید برای مایکروسافت مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.

یافته های پژوهشی حاکیست اگر مایکروسافت نتواند برتری سابق خود را در دنیای تبلت ها و گوشی های هوشمند به دست آورد، حفظ جایگاه فعلی آن در دنیای فناوری اطلاعات کار بسیار دشواری خواهد بود.

گارتنر معتقد است تا سال 2017 تعداد کل تبلت ها، گوشی های هوشمند و دستگاه های مشابه قابل حمل از مرز 2.7 میلیارد واحد خواهد گذشت که 10 برابر تعداد رایانه های رومیزی و نوت بوک های عادی است.

شرایط بازار سهام هم مؤید این تغییرات است، به گونه ای که ارزش سهام مایکروسافت سالانه 9 درصد کاهش می یابد، این در حالی است که ارزش سهام گوگل سالانه حدود 25 درصد بیشتر می شود. این افزایش در مورد اپل 31 درصد اعلام شده است.

راهکارهایی برای نجات گوشی خیس

Posted: 19 Apr 2013 01:42 PM PDT

حتما برای خیلی از شما پیش آمده که گوشی خود را گم کنید، از شما بدزدند، از دستتان به زمین بیفتد یا هر اتفاق ناگوار دیگری پیش آید. برای همه این مشکلات راه چاره‌ای هست که خودتان خوب می‌دانید. شاید از دوستان شنیده باشید یا برای خود شما اتفاق افتاده باشد که گوشی داخل دستشویی، لیوان آب یا چای افتاده است. اگر گوشی شما به طور اتفاقی به یکی از هزاران شیوه ممکن خیس شد، تنها باید ۵ راهکار ساده را انجام دهید تا آن را از خراب شدن نجات دهید.

به گزارش ایسنا، اگر گوشی شما به هر دلیل خیس شد؛ ممکن است کاملا امری بدیهی باشد، اما هر چقدر سریع‌تر بتوانید گوشی خود را از منبع رطوبت دور کنید احتمال خراب شدن آن کمتر می‌شود.

وقتی گوشی شما از خطر دور شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم‌کارت و هر تجهیزات دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی شما جدا می‌شود، آن را هم درآورید. با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می‌کنید.

گوشی و همه قطعات آن را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید. تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف‌های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد. از سشوار استفاده نکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی فرو ببرد.

گوشی را یک شبانه روز در جایی گرم و خشک قرار دهید (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) یا آن را در یک کیسه برنج بگذارید یا دور آن حوله‌ای بپیچید تا رطوبت اضافی آن جذب شود.

وقتی همه این کارها را انجام دادید و گوشی شما خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و امتحان کنید. اگر روشن شد، می‌توانید با آن کار کنید! یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می‌خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان یا بک‌آپ تهیه کنید.

رکورد بازدید روزانه از یک ویدئو در یوتیوب شکسته شد

Posted: 19 Apr 2013 01:41 PM PDT

خواننده کره‌ای که با آهنگ "گانگنام استایل" به شهرت باورنکردنی رسید با ترانه جدیدش باز هم توانست رکورد یوتیوب را بشکند.

به گزارش ایسنا، ترانه جدید این خواننده کره‌ای با نام "جنتلمن" در فاصله یک روز پس از انتشار حدود 60 میلیون بازدیدکننده در سایت یوتیوب داشت.

با این حجم بازدید ویدئوی جدید "سای" توانست تمامی رکوردهای پیشین برای بازدید از یک ویدئو در 24 ساعت را بشکند.

این ویدئوی جدید برای اولین بار در جریان یک کنسرت در کره جنوبی رونمایی شد و این در حالی بود که با توجه به ویدئوی قبلی "سای" بسیاری از مردم در سراسر جهان منتظر دیدن و شنیدن ویدئو و ترانه جدید وی بودند.

ویدئوی پیشین "سای" تا کنون بیش از یک میلیارد و 500 میلیون بازدیدکننده در سایت یوتیوب داشته است و از این نظر تاکنون هیچ ویدئوی دیگری در جهان نتوانسته چنین حجمی از بازدیدکننده را به خود جذب کند.

به گزارش یاهو نیوز، سای در ویدئوی جدید خود بیشتر تلاش کرده است تا از لغات انگلیسی استفاده کند و این در حالی است که گفته می‌شود این ویدئو در مقایسه با ویدئوی پیشین کار ضعیف‌تری به شمار می‌رود.

چهار کتاب جدید در حوزه مطالعات رسانه رونمایی می شوند

Posted: 19 Apr 2013 01:41 PM PDT

مراسم رونمایی از 4 کتاب جدید منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی هفته آینده برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتابهای «فلسفه رسانه» به سرويراستاري دكتر سيد حسن حسيني، «رسانه و دين» به سرويراستاری دكتر حسن بشير، «جامعه شناسي رسانه» به سر ويراستاري دكتر محمد مهدی لبيبي و «تاريخ رسانه» به سرويراستاری دكتر ويدا همراز، توسط گروه مطالعات رسانه پژوهشگاه علوم انساني تدوین شده اند.

مراسم رونمايی از اين كتاب ها دوشنبه دوم اردیبهشت از ساعت 10:30 تا 13 با حضور نویسندگان در سالن انديشه پژوهشگاه به نشانی بزرگراه كردستان خيابان ایرانشناسی برگزار می شود.

شش شماره‏ تلفنی که تماس با آنها رایگان است

Posted: 19 Apr 2013 01:41 PM PDT

مدتی است اخباری مبنی بر رایگان شدن تماس با 118 مطرح می‌شود. در این زمینه مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران این گونه اعلام کرد که طبق قانون 118 جزو سرویس‌های رایگان نیست اما با این حال درصددیم مجوزهای لازم برای تماس رایگان با این مرکز را دریافت کنیم.

داوود زارعیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر تماس با شش کد خدماتی رایگان محسوب می‌شود و به غیر از آنها اگر سازمانی علاقه‌مند باشد خدمات تلفنی خود را به طور رایگان ارائه کند طبعا باید خود آن سازمان هزینه های مربوطه را پرداخت کند.

وی در ادامه با یادآوری این که در حال حاضر مخابرات به عنوان یک شرکت خصوصی تلقی می‌شود تصریح کرد: در قانون نیز به صراحت به این نکته اشاره شده که اگر برنامه‌های سازمان‌ها به گونه‌ای باشد که موجب کاهش درآمد بخش خصوصی شود لازم است این کاهش درآمد از محل سازمان مربوطه جبران شده و هزینه ها به بخش خصوصی پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، پیش از این دبیر شورای عالی فضای مجازی از رایگان شدن تماس با 118 در آینده نزدیک خبر داده بود.

در حال حاضر تماس با شماره تلفن‌های اورژانس (115)، آتش نشانی (125)، مرکز فوریت‌های پلیس (110)، امداد آب (122)، امداد برق (121) و امداد گاز (194) رایگان محسوب می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر