۱۳۹۳ شهریور ۲۱, جمعه

MediaNews.ir

MediaNews.ir


مهلت بازثبت‌نام عضویت در صندوق اعتباری هنر تمدید شد

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

تمامی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران که عضو صندوق اعتباری هنر هستند، تا ۱۵ مهرماه فرصت دارند نسبت به بازثبت‌نام عضویت در صندوق اعتباری هنر اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد حسین مولایی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: با توجه به ضرورت بازنگری ضوابط عضویت این صندوق تمامی اعضاء که واجد شرایط عضویت در این صندوق هستند، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی این صندوق به آدرس www.honarcredit.ir نسبت به انجام تشریفات اداری و باز ثبت نام اقدام کنند.

مولایی افزود: صندوق اعتباری هنر درصدد است با ایجاد این فرصت تمامی اعضا این صندوق که واجد شرایط عضویت هستند بتوانند با انجام ثبت نام مجدد در سایت صندوق امکان برخورداری از خدمات صندوق اعتباری هنر را برای خود فراهم سازند.

مولایی گفت: بدیهی است این آخرین مهلت اعلام شده از سوی صندوق اعتباری هنر است و ارائه خدمات اعم از بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و سایر خدمات به جامعه فرهنگ، هنر و رسانه مستلزم باز ثبت نام عضویت در سایت صندوق اعتباری هنر است در غیر این صورت بیمه عزیزان قطع خواهد شد.

اعتراض به نقض بی‌طرفی اینترنت به سبک آمریکایی

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

تعداد زیادی از شرکت‌های اینترنتی در آمریکا که نگران تغییر سیاست‌های این کشور در زمینه بی طرفی اینترنت هستند، قصد دارند به شیوه‌ای نمادین به این مساله اعتراض کنند.

به گزارش فارس به نقل از ولیوواک، قرار است در این روز بسیاری از سایت‌های آمریکایی محبوب و پرطرفدار اینترنتی، اینترنت را به طور ظاهری کند نشان دهند و در همین راستا آیکون‌هایی که نشان دهنده لود شدن تدریجی صفحه است را بر روی صفحات خود نمایش دهند تا به کاربران بفهمانند نتیجه تغییر سیاست های فعلی در زمینه بی طرفی اینترنت، ایجاد تبعیض در زمینه دسترسی کاربران عادی و ثروتمند به فضای مجازی است.

البته چنانچه گفته شد این مساله صرفا جنبه نمادین دارد و واقعا قرار نیست از سرعت دسترسی کاربران به اینترنت کاسته شود و آنها مدت زمان زیادی را منتظر بالا آمدن صفحات وب باشند.

از جمله شرکت هایی که قرار است در اجرای این طرح همکاری کنند می توان به نت فلیکس، کیک استارتر، رد ایت، نت فلیکس، ورد پرس، موزیلا، میت آپ، ویمئو، فوراسکوایر، اتسی و ... اشاره کرد. همچنین تعدادی از سازمان ها و نهادهای مدنی مدافع حقوق کاربران اینترنت در اجرای این طرح همکاری خواهند داشت.

همایش‌های علمی گوگل در اروپا برای بررسی حق فراموشی

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

گوگل قصد دارد با همکاری تعدادی از متخصصان صنعت آی تی هفت نشست علمی را در نقاط مختلف اروپا برگزار کند تا مصوبه حق فراموش شدن را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش فارس به نقل از تک نیوز، این مصوبه اتحادیه اروپا به شهروندان اروپایی امکان می دهد از گوگل بخواهند لینک‌های مربوط به آنها را از موتور جستجوی خود حذف کند. بسیاری از شهروندان اروپایی با تکمیل فرم های آنلاینی که گوگل به این منظور طراحی کرده برای حذف سوابق نامناسب خود از فضای مجازی تلاش کرده اند.

در عین حال برخی صاحب نظران معتقدند این کار به افراد خلافکار و دارای سوابق مجرمانه هم امکان سوءاستفاده می‌دهد و لذا اجرای آن باید مشروط به رعایت برخی نکات باشد.

گوگل نیز با اجرای این قانون مصوب به شیوه فعلی مخالف است و به آن نقدهای جدی دارد. اما به علت اصرار اتحادیه اروپا فعلا مجبور به اجرای آن است.

قرار است اولین نشست از این مجموعه نشست‌ها امروز در شهر مادرید اسپانیا برگزار شود. گوگل می گوید هر ماه هزاران درخواست در این زمینه دریافت می کند و کاربران از گوگل می خواهند لینک به سوابق جنایی آنها، عکس های نامناسب، اخبار مطبوعاتی منفی و ... را پاک کنند.

شرکت کنندگان در این نشست ها می توانند عقاید خود را در گردهمایی های تخصصی ابراز دارند و در جلسات پرسش و پاسخ هم شرکت کنند. عموم مردم در صورت تمایل می توانند در این نشست های سه ساعته شرکت کنند و موضوعاتی همچون فناوری، اخلاق، حقوق و ... را به بحث بگذارند.

بر اساس آمار گوگل در یک و نیم ماه اخیر بیش از 90 هزار درخواست در این زمینه ارائه شده و گوگل تقریبا با نیمی از آنها موافقت کرده است.

پنجمین کنفرانس آسیایی رسانه و ارتباطات جمعی ۲۰۱۴

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

پنجمین کنفرانس آسیایی رسانه و ارتباطات جمعی ۲۰۱۴ از ۱۳ تا ۱۶ نوامبر (۲۲ تا ۲۵ آبان) در شهر اوزاکای ژاپن برگزار می‌شود.

به گزارش شارا، این کنفرانس با موضوع فرد، اجتماع و جامعه: تضاد، راه حل و سینرژی توسط انجمن بین‌المللی علمی IAFOR حمایت می‌شود.

انجمن بین‌المللی علمی در همکاری با دانشگاه واسدا (ژاپن)، دانشگاه برکبک لندن (بریتانیای کبیر)، موسسه ملی آموزش (سنگاپور)، دانشگاه ملی تاینان (تایوان)، دانشگاه لینکلن (بریتانیای کبیر)، موسسه آموزشی هنگ کنگ (HKSAR)، موسسه تکنولوژی ویرجینیا (ایالات متحده امریکا)، دانشگاه آبرن (ایالات متحده امریکا)، و همکاران جهانی‌اش اقدام به برگزاری این کنفرانس کرده است.

این کنفرانس در هتل سلطنتی ریگا در مجاور سالن همایش‌های بین‌المللی اوزاکا در ژاپن برگزار می‌شود.

دبیرخانه این کنفرانس ارائه مقالات را از جانب علاقه‌مندان آزاد اعلام کرده و افراد می‌توانند با کلیک بر روی فراخوان مقاله در سایت کنفرانس مقالات خود را مستقیما از طریق سایت برای دبیرخانه ارسال کنند.

این کنفرانس دارای رویکردها مختلفی در رشته‌های مختلف است اما در زمینه موضوع کنفرانس افراد می‌توانند از حوزه‌های زیر در این کنفرانس شرکت کنند و این موضوعات دارای ارجحیت هستند:

1. تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
2. رسانه‌های دیجیتال و استفاده از تکنولوژی‌های جدید در گردآوری اخبار
3. تئوری ارتباطات و روش شناسی
4. مطالعات فرهنگی و انتقادی، جنسیت و ارتباطات
5. پوشش حوادث رسانه‌ای
6. تاریخ رسانه
7. ارتباطات بین‌المللی
8. حقوق، سیاست و اخلاق رسانه‌ای
9. روزنامه و مجله به عنوان رسانه چاپی یا دیجیتال
10. ارتباطات جمعی
11. رسانه و جهانی شدن
12. روزنامه‌نگاری
13. آموزش و روزنامه‌نگاری اسکولاستیک
14. ورزش، رسانه و جهانی شدن
15. مدیریت رسانه و اقتصاد
16. ارتباطات سیاسی و طنز
17. ارتباطات بصری
18. رسانه و آموزش: آموزش خبرنگاری
19. رسانه اجتماعی و تکنولوژی ارتباطات
20. تولید مستند
21. فیلم

فیلم‌هایی که اضافه وزن می‌آورند

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

مطالعات جدید محققان امریکایی نشان می دهند تماشای فیلم های اکشن و پرهیجان باعث افزایش اشتها و اضافه وزن می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تماشای تلویزیون و دیدن برنامه های مختلف یکی از سرگرمی های مفرح محسوب می شود که در عین حال می تواند چاق کننده نیز باشد. اما آیا تمام برنامه های تلویزیونی باعث چاقی و افزایش وزن می شوند؟ محققان امریکایی دانشگاه کرنل در جدیدترین تحقیقات خود به این سوالات پاسخ داده اند.

نتایج تحقیقات شگفت انگیز بود: "دیدن برنامه های مختلف تلویزیونی می توانند با افزایش، کاهش یا عدم تغییر اشتها همراه باشند و از آنجایی که حدودا هر شخصی در طول روز بین 3 تا 4ساعت از زمان خود را در برابر تلویزیون سپری می کند، در نتیجه از این ساعات می توان با نام بدترین زمان ممکن برای تشدید اشتها یاد کرد."

در این تحقیق 94 داوطلب به مدت 20 دقیقه به تماشای تلویزیون و برنامه های مختلف پرداختند. با آغاز برنامه های تلویزیونی خوراکی های متفاوتی مانند شکلات، کیک، میوه و ... نیز در برابر شرکت کنندگان قرار داده شد. در پایان تحقیقات مشخص شد، فیلم های هالیوودی و اکشن بدترین نوع ژانر فیلم هایی هستند که با افزایش اشتها و خوردن خوراکی های چرب و پر کالری همراه هستند.

"آنر تال"، یکی از محققان شرکت کننده در این مطالعه می گوید: "فیلم های اکشن به دلیل افزایش هیجان شما را به خوردن غذاهای بیشتر دعوت می کنند اما این موضوع در حالی مطرح می شود که شما کمترین توجهی به میزان کالری های دریافتی نمی کنید."

اما فیلم های اکشن تنها برنامه هایی نیستند که با افزایش اشتها همراه هستند زیرا مطالعات پیشین نشان داده بودند که تماشای تیزرهای تبلیغاتی مرتبط با آشپزخانه و طبخ غذا یا فیلم های ترسناک نیز می توانند با افزایش اشتها و اضافه وزن همراه شوند.

محققان توصیه می کنند در حین تماشای برنامه های تلویزیونی از مصرف خوراکی های پر کالری و چرب خودداری کرده و خوراکی های سالمی مانند میوه ها جایگزین شوند.

انتخاب رییس و نایب رئیس جدید انجمن متخصصان روابط عمومی

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

مهدی باقریان به عنوان رییس جدید انجمن و دکتر حسین امامی به عنوان نایب رییس انجمن متخصصان روابط عمومی برای یک دوره یک ساله انتخاب شدند.

به گزارش کمیته ارتباطات انجمن متخصصان روابط عمومی، هم‌چنین در این جلسه از زحمات و تلاش‌های دکتر هادی کمرئی و مهندس قربانعلی تنگ شیر رییس و نایب رییس اسبق انجمن قدردانی و تشکر کردند.

بر اساس مصوبه انجمن متخصصان روابط عمومی، به منظور بهره‌گیری حداکثری از توانمندی‌ مدیریتی اعضاء هیات مدیره در سه سال کاری،‌ هر سال یک نفر به عنوان رییس و نایب رییس جدید انتخاب می‌شود.

ترکیه؛ ابتدا فیلتر اینترنتی؛ سپس بازبینی قضایی

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

مسئولان دولتی اینترنت در ترکیه می‌توانند بدون حکم دادگاه اقدام به فیلتر کردن پایگاه‌های اینترنتی در این کشور کنند. بازبینی قضایی در این خصوص باید ظرف ۴۸ ساعت صورت گیرد.

به گزارش همشهری آنلاین، شبکه خبري او ار اف اتريش گزارش داد، آنگونه که خبرگزاري آنادولو اعلام کرد، اين در قانون جديدي پيش‌بيني شده که انتظار مي‌رود امشب در پارلمان تركيه به تصويب برسد.

بر اساس اين قانون، سرويس دهندگان اينترنت به دستور سازمان اينترنت TIB بايد پايگاه‌هاي اينترنتي را ظرف چهار ساعت مسدود کنند. تازه پس از اين اقدام است که مقامات مي‌بايست به دادگاه مراجعه و تقاضاي حکم کنند.

منتقدان دولت را متهم مي‌کنند که قصد دارد با اين قانون محتواي ناخوشايند عليه خود را مسدود کنند.

بر اساس اين قانون جديد، مقامات اينترنتي مي‌توانند عليه يک پايگاه اينترنتي يا محتواي آن، زماني که آن را تهديدي براي امنيت يا نظم عمومي قلمداد کنند، اقدام کنند. بازبيني قضايي در اين خصوص بايد ظرف 48 ساعت صورت گيرد.

جوادی یگانه رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات شد

Posted: 12 Sep 2014 08:28 AM PDT

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محمدرضا جوادی یگانه را به عنوان رئیس جدید پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منصوب کرد.

به گزارش ایرنا، علي جنتي در حكم انتصاب رئیس جدید پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات بر برقراری ارتباط علمی با نیروهای متخصص، خلاق و انجام طرح‌های پژوهشی در زمینه فرهنگ، هنر و ارتباطات با همکاری مؤسسات و جوامع علمی و پژوهشی داخلی و خارج از کشور تأكيد كرده است.

محمدرضا جوادي يگانه، دانشيار گروه جامعه شناسي دانشگاه تهران است و بر اساس شرح منتشر شده در وب سايت شخصي وي، حوزه‌هايي نظير جامعه‌شناسي تاريخي، هويت و شخصيت ايراني، جامعه‌شناسي ادبيات و خواندن و بازاريابي اجتماعي از جمله علايق پژوهشي اين عضو هيات علمي دانشگاه محسوب مي‌شود.

پیش از یحیی طالبیان رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات بود.

طبق گزارش پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، مراسم معارفه دكتر محمدرضا جوادي يگانه رئيس جديد پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با حضور دكتر محمدمهدي مظاهري مشاور ارشد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و دكتر سيد ضياء هاشمي معاون فرهنگي وزير علوم، تحقيقات و فناوري،‌ برگزار شد.

دكتر مظاهري در اين مراسم، رئيس جديد پژوهشگاه فرهنگ،‌ هنر و ارتباطات را فردي دانشگاهي، جامعه‌‍شناس و صاحبنظر در حوزه فرهنگي معرفي كرد و با توجه به جايگاه ويژه پژوهشگاه خواستار توجه دكتر جوادي يگانه به ارتقاي اين مجموعه از وضعيت فعلي به وضعيت مطلوب شدند.

توجه به آينده‌پژوهي، ارتباط بيشتر با دانشگاه‌ها و ديگر پژوهشگاه‌ها، توجه به حضور دانشجويان دكتري پژوهش‌محور، توجه به ساختار پژوهشگاه، اهتمام به موضوع اقتصاد و فرهنگ، حضور نيروهاي هيات علمي تمام وقت از جمله نكاتي بود كه از سوي دكتر مظاهري مورد تاكيد قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر