۱۳۹۱ شهریور ۶, دوشنبه

MediaNews.ir

MediaNews.ir


انتشار فراخوان «نخستین جشنواره هنر و رسانه»

Posted: 27 Aug 2012 11:46 AM PDT

فراخوان «نخستین جشنواره هنر و رسانه» كه با هدف توجه بیشتر به کارکردهای رسانه در عرصه هنر در دست برگزاري است،‌ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، «نخستین جشنواره هنر و رسانه» به همت معاونت هنري با موضوعات هنرهاي نمايشي، هنرهاي تجسمي، موسيقي، آموزش هنري و بخش ساماندهي مد و لباس برگزار مي‌شود.

اين جشنواره در سه بخش روزنامه‌ها و نشريات، خبرگزاري ها و سايت هاي خبري و همچنين راديو و تلويزيون برگزار خواهد شد.

مطبوعات، خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي خبري مي‌توانند آثار خود را در بخش هاي خبر و گزارش خبری، گزارش(توصیفی / تحلیلی/تحقيقي) ، نقد، مقاله و تحلیل، ياداشت و سر مقاله، مصاحبه، عكس و گزارش تصويري و تيتر به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند. در بخش راديو تلويزيون نيز گزارش‌هاي خبري و غير خبري پذيرفته مي‌شوند.

فعالان رسانه که در فاصله شهریور ماه 1389 تا پايان شهريور ماه 1391 نسبت به انتشار مطلب با موضوع هنر در خبرگزاری‌ها، مطبوعات، رادیو و تلویزیون اقدام کرده‌اند می‌توانند با ارسال آثار خود در«نخستین جشنواره هنر و رسانه» شرکت کنند.

متقاضیان شرکت در جشنواره بايد سه نسخه pdf يا نسخه اسكن شده آثار خود را تا پایان مهرماه 1391(پايان وقت اداري روز يكشنبه 30 مهر ماه) به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.

شركت كنندگان براي دريافت اطلاعات بيشتر و ارسال آثار مي‌توانند به نشاني خیابان حافظ، بعد از جهار راه کالج، خیابان استاد شهریار، جنب تالار وحدت معاونت امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر روابط عمومی يا آدرس اينترنتيwww.honari.farhang.gov.ir مراجعه كنند.

تمديد ثبت‌نام ششمین جشنواره‌ رسانه‌هاي «ديجيتال»

Posted: 27 Aug 2012 11:44 AM PDT

دبیر ششمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از تمدید مهلت ثبت نام شرکت در جشنواره و نمایشگاه تا 10 شهریور ماه خبر داد.

به گزارش ايسنا، حسین واعظیان گفت: ثبت نام ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال که از 25 مردادماه آغاز شده؛ به دلیل استقبال متقاضیان تا 10 شهریور ماه تمدید شد.

گفتنی است، ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از 13 تا 22 مهرماه سال جاری در مصلی تهران برگزار می‌شود.

نشر دیجیتال، رسانه‌های برخط، تلفن همراه، هنرهای دیجیتال، دانش دیجیتال، خانواده، بین الملل، فرصت‌ها و تهدیدها و مسابقات و سرگرمی از جمله بخش‌های این نمایشگاه است.

وضعيت اينترنت كشور در ايام اجلاس غيرمتعهدها

Posted: 27 Aug 2012 11:43 AM PDT

وزير ICT درباره وضعيت اينترنت كشور و اين‌كه آيا تمهيدات لازم اينترنتي براي برگزاري اجلاس سران غيرمتعهدها انديشيده شده است، گفت: با وجود سروصداهاي زيادي كه وجود دارد، اينترنت كشور در وضعيت مناسبي قرار دارد؛ تمام پهناي باند مورد نياز اين اجلاس تامين و در اختيار آن‌ها قرار داده شده است.

رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: امروز پهناي باند داخلي به 525 گيگابايت بر ثانيه و پهناي باند اينترنت بين‌الملل هم به 63.7 مگابايت رسيده است كه اين ارقام گوياي آن است كه با وجود سروصداهاي زيادي كه وجود دارد ما در اينترنت وضعيت مناسبي داريم.

وي در عين حال عنوان كرد: بارها گفته‌ام كه پهناي باند ما در دانشگاه‌ها، مراكز تحقيقات و پژوهشي و دستگاه‌هاي اجرايي كه واقعا با اينترنت سروكار دارند و از اينترنت براي امور اقتصادي استفاده مي‌كنند با هيچ محدوديتي مواجه نيست.

وزير فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات درباره مواردي كه بعضا حول سرعت و كيفيت اينترنت مطرح مي‌شود ادامه داد: شايد آنچه باعث ايجاد چنين جوي در زمينه اينترنت شده آن باشد كه بعضي از كاربردها را ما از ابتدا براي شبكه اينترنت كشور تعريف نكرده‌ بوديم به عنوان مثال كاربرد تصوير يكي از اين موارد است و اين موضوع است كه گاه برخي كاربران خانگي را با اين سوال مواجه مي‌كنند كه آيا پهناي باند فعلي براي آن‌ها كافي است يا خير؟

تقي‌پور در عين حال عنوان كرد: امروز در بحث استفاده‌هاي علمي و مراجعه به سايت‌هاي مختلف تخصصي براي امور تجارت يا بانكداري و يا مسائل علمي هيچ مشكلي در زمينه پهناي باند وجود ندارد.

وي ادامه داد: البته بايد اين نكته را هم مدنظر قرار داد كه كاربران به شيوه‌هاي مختلفي از جمله GPRS، وايمكس، ADSL و غيره به اينترنت متصل مي‌شوند و در مجموع اگر بخواهيم خدمات الكترونيكي كه اكنون ارائه مي‌شود را نسبت به سال‌هاي گذشته ارزيابي كنيم، شاهد افزايش چشمگيري خواهيم بود. به طوري كه اين خدمات بيش از چندين 10 برابر و يا بيش از صد برابر شده‌اند و در تمامي اين موارد پهناي باند نيز پاسخگو بوده است.

وزير فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در ادامه صحبت‌هاي خود اشاره كرد: نكته‌اي كه گاه مورد بي توجهي قرار مي‌گيرد آن است كه به هر حال پهناي باند اينترنت قابل تامين است اما تامين اين پهناي باند هزينه‌هاي خاص خود را دارد و لازم است كه بابت آن به كشورهاي خارجي مبلغي پرداخت شود. اكنون اگر قرار باشد اين پهناي باند خريداري شود اما بازگشت اقتصادي براي آن وجود نداشته باشد، طبعا خريداري پهناي باند به هيچ عنوان قابل قبول نيست به همين دليل ما طي اين سال‌ها همواره به تناسب، تقاضا و درخواست‌هاي موجود خريد پهناي باند را مدنظر قرار داده‌ايم.

تقي‌پور در پايان با يادآوري اين‌كه طي دولت‌هاي نهم و دهم پهناي باند بين‌الملل حدود 37 برابر افزايش داشته خاطرنشان كرد كه اين ميزان همچنان قابل افزايش است و در شرايطي كه تقاضاي مناسبي وجود داشته باشد امكان افزايش وتوسعه پهناي باند وجود دارد.

نخستین کنفرانس «روابط عمومی و صنعت» ۲۰ شهریور برگزار می‌شود

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

نخستین کنفرانس «روابط عمومی و صنعت» 20 شهریور ماه سال جاری با حضور فعالان بخش صنعت و علوم ارتباطات برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین کنفرانس «روابط عمومی و صنعت» با موضوع «روابط عمومی، صنعت و تولید ملی» با حضور جمعی از کارشناسان حوزه علوم ارتباطات، روابط عمومی و فعالان بخش صنعت 20 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

نقش روابط عمومی‌ در ارتقای کمی و کیفی تولید ملی، روابط عمومی و نقش آن در بازار سازی تولیدات داخلی، روابط عمومی و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی، صنعت و تعاملات حرفه‌ای با رسانه‌های عمومی و همکاری روابط عمومی و صنعت در حوزه تبلیغ و نظام‌های دریافت و پرداخت از مهمترین موضوعاتی است که در این کنفرانس یک روزه به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

بنا بر اعلام دبیرخانه این کنفرانس، ثبت نام از مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی برای حضور در این کنفرانس تا 17 شهریو ماه ادامه خواهد داشت و برای این منظور پایگاه اینترنتی www.i-pr.ir در دسترس متقاضیان است.

نخستین کنفرانس «روابط عمومی و صنعت» بیستم شهریور ماه سال جاری در هتل المپیک برگزار خواهد شد.

بدبینی کارشناسان نسبت به پایان دعوای حقوقی اپل و سامسونگ

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

در حالی که اپل از پیروزی حقوقی اخیر خود بر سامسونگ بسیار خوشحال است، کارشناسان می گویند این پیروزی به معنای موفقیت نهایی اپل نیست.

به گزارش فارس به نقل از لس آنجلس تایمز، کارشناسان می گویند سامسونگ در برابر جریمه یک میلیارد دلاری تعیین شده از سوی دادگاه آمریکایی کوتاه نخواهد آمد و با طرح شکایات جدید سعی خواهد کرد از خود دفاع کند.

صاحب نظران می گویند وقتی این دو شرکت میلیاردها دلار صرف درگیری و نبرد با هم در دادگاه های مختلف دنیا کنند پول کمتری را به خلاقیت و طراحی محصولات جدید اختصاص می دهند و در نهایت بازنده اصلی مشتریان تلفن همراه خواهند بود.

جریمه ای که به جرم نقض شش حق اختراع ثبت شده اپل از سوی سامسونگ تعیین شده در تاریخ دعاوی مربوط به مالکیت معنوی کم سابقه بوده است.

ارزش بازار جهانی گوشی های هوشمند امسال به 206.7 میلیارد دلار می رسد و علت تلاش اپل و سامسونگ برای غلبه بر یکدیگر جلوگیری از محرومیت از عرضه محصولاتشان در بازارهای جهانی است.

انتخابات خانه‌ مطبوعات ایران آذر ماه برگزار می‌شود

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

رئیس خانه‌ مطبوعات ایران گفت: انتخابات خانه مطبوعات ایران اواخر آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

محمدکریم کاظم‌پور در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دومین مجمع عمومی خانه مطبوعات ایران در محل سالن اجتماعات خبرگزاری فارس برگزار شد که این مجمع در راستای مجمع اول خانه مطبوعات بود که تعداد شرکت‌کنندگان آن به حد نصاب نرسیده بودند.

وی گفت: در دومین جلسه مجمع خانه مطبوعات ایران بازرسان این خانه انتخاب شدند و همچنین عملکرد خانه مطبوعات و تصمیم گیری در خصوص سیاست‌های کلی این مجموعه در آینده و نحوه فعالیت‌ها بررسی شد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران تصریح کرد: در این جلسه همچنین مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات ایران از فعالیت‌های خود گزارشی ارائه کردند و در ادامه نیز بازرسین جدید خانه مطبوعات ایران انتخاب شدند.

کاظم‌پور با اشاره به اینکه در این جلسه در خصوص ادامه فعالیت‌های خانه مطبوعات ایران و ارتباطات جدی‌تر در آینده صحبت شد، ادامه داد: در این جلسه همچنین پیشنهاد شد انتخابات خانه مطبوعات ایران در اواخر آذر ماه سال جاری برگزار شود.

وی بیان کرد: همچنین در این جلسه با سید نظام الدین موسوی، مدیر عامل خبرگزاری فارس نیز دیدار و در زمینه راه‌های تعامل مناسب بین خانه مطبوعات و مجموعه‌های رسانه‌ای کشور به صورت کامل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کاظم‌پور ضمن تشکر از حمایت مدیر عامل خبرگزاری فارس از خانه مطبوعات ایران اضافه کرد: انتظار داریم سایر مسئولان رسانه‌ها نیز به وعده‌هایی که داده‌اند عمل و از این تشکل حمایت کنند.

وی افزود: مجموعه خانه مطبوعات ایران توسط مسئولان نظام راه‌اندازی شد و در این زمینه قول‌های مختلفی داده‌اند که انتظار داریم آن‌طور که شایسته است با تقاضاهای صنفی این مجموعه موافقت کنند.

عاقبت ماجرای سرقت ادبی فرید زکریا

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

برنامه GPS به مجری‌گری فرید زکریا پس از چند هفته توقف به علت بررسی سی ان ان درباره یک مورد سرقت ادبی نسبت داده شده به زکریا یکشنبه 28 اوت دوباره به آنتن این شبکه بازگشت.

به گزارش همشهری آنلاین از نشنال جورنال فرید ذکریا پس از اینکه مشخص شد که بخش‌هایی از ستونش در مجله تایم و یک پست بلاگش در CNN.com حاوی قطعاتی تقریبا مشابه با نوشته‌ نویسنده دیگری در نیویورکر است، زیر ذره بین قرار گرفت.

زکریا از این حادثه عذرخواهی کرد و آن را یک اشتباه خواند.

هم سی ان ان و هم تایم به بازبینی کار زکریا پرداختند و مشکلات بیشتری را نیافتند.

زکریا در اولین برنامه دوره جدید GPS به مصاحبه با کالین پاول، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، پرداخت.

درخواست بریتانیا برای ازسرگیری مذاکرات درباره اسانژ

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

بریتانیا روز گذشته اعلام کرد پس از اینکه هردو کشور اولین مرحله مخالفت‌ها برسر پناهنده شدن جولیان اسانژ در سفارت اکوادور را پشت سر گذاشتند، همچنان به دنبال دستیابی به راه‌حلی دیپلماتیک درباره حضور بنیان‌گذار ویکی‌لیکس در سفارت اکوادور در لندن است.

به گزارش همشهری آنلاین، اسانژ پس از پناه بردن به سفارت اکوادور برای ممانعت از استردادش به سوئد، جایی که اتهام انحرافات اخلاقی،‌دادگاه و خطر به دام آمریکایی‌ها افتادن انتظارش را می‌کشد، بیش از دو ماه است که در گوشه‌ای از این سفارت زندگی می‌کند.

رئیس‌جمهور اکوادور روز شنبه این هفته اعلام کرد بریتانیا از تهدید ورود به سفارت برای دستگیری اسانژ عقب‌نشینی کرده‌است و به این شکل مقامات اکوادوری این رویداد تاسف‌بار را پایان‌یافته می‌دانند. رافائل کورآ رئیس جمهور اکوادور این سخنان را در پاسخ به تضمین بریتانیا درباره تهدید نشدن سفارت اکوادور و پایبندی‌اش به کنوانسیون وین درباره مصونیت اماکن دیپلماتیک عنوان کرد.

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه بریتانیا اعلام کرد این کشور به فرایند گفتگویی که آن را آغاز کرده پایبند است و بریتانیا قصد ازسرگیری مذاکرات با دولت اکوادور را دارد. بریتانیا با اعلام اینکه تحت قانون ناشناخته بریتانیایی و در شرایط بحرانی می‌تواند وضعیت دیپلماتیک سفارت را زیر پا گذاشته و اسانژ را دستگیر کند، جنجال فراوان و واکنش شدید اکوادور را برانگیخته بود.

اکوادور پس از این ادعا بریتانیا را محکوم به برنامه‌ریزی برای حمله به سفارت کرده و درخواست کرد تا از این تهدید صرف‌نظر کنند. اما دولت بریتانیا با تصحیح گفته خود اعلام کرد قصد تهدید سفارت را نداشته و با مکاتبه رسمی با سفارت اکوادور تایید کرد که سفارت در امنیت کامل به سر می‌برد.

دیپلمات‌های بریتانیایی از اکوادور درخواست کرده‌اند تا مذاکرات سازنده درباره وضعیت اسانژ را از سر بگیرند تا در نهایت راه‌حلی دیپلماتیک درباره این موضوع به دست بیاید. بریتانیا دلیل پافشاری برای دستگیری اسانژ را مصمم بودنش برای اجرای التزامی قانونی درزمینه استرداد اسانژ به سوئد می‌داند.

کورآ در قبال این سخنان بریتانیایی‌ها روز شنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد ما اینطور تصور می‌کنیم که این رویداد تاسف‌بار پس از خطای دیپلماتیک بریتانیایی‌ها برای تهدید درباره ورود به سفارت، پایان یافته است.

جولیان اسانژ بنیانگذار وب‌سایت افشاگر ویکی‌لیکس از این جهت به اکوادور پناهنده شده که از مسترد شدنش به سوئد و پس از آن به آمریکا نگران است زیرا این احتمال وجود دارد که در صورت ورود به آمریکا وی به خاطر انتشار اسناد محرمانه دولت آمریکا محاکمه شود. این درحالی‌است که منابع آمریکایی و اروپایی اعلام کرده‌اند ایالات متحده هیچ اتهامی علیه اسانژ اعلام نکرده و هیچ تلاشی برای استرداد وی ندارد.

روزنامه‌ها در ایام تعطیلات تهران منتشر می‌شوند

Posted: 27 Aug 2012 11:21 AM PDT

با توجه به برگزاری شانزدهمین اجلاس سران عضو جنبش عدم تعهد و تعطیلی ۵ روزه پایتخت اکثر روزنامه‌ها منتشر می‌شوند.

با توجه به تعطیلی 5 روزه تهران که به دلیل برگزاری اجلاس سران عضو جنبش عدم تعهد از فردا آغاز می‌شود، اکثر روزنامه‌ها در این ایام بدون کاهش تیراژ و صفحه منتشر می‌شوند.

روزنامه‌های جام‌جم، جوان، کیهان، همشهری، حمایت، دنیای اقتصاد، وطن امروز، اعتماد، اسرار، همبستگی، جهان اقتصاد و مغرب از جمله روزنامه‌‌هایی هستند که بدون تغییر تعداد تیراژ و صفحه در ایام تعطیلات 5 روزه تهران منتشر خواهند شد.

محمدی،‌ مسئول تیراژ یکی از شرکت‌های توزیعی روزنامه‌ در این باره گفت: در ایام تعطیلات تهران بعضی از کیوسک‌های سطح شهر اعلام تعطیلی کرده‌اند که سهم این کیوسک‌های مطبوعاتی به سایر کیوسک‌ها داده می‌شود.

وی اظهار داشت: توزیع و پخش روزنامه‌ در این ایام مثل روزهای گذشته انجام می‌شود.

نرم‌افزاری برای شناسایی هواداران جعلی در توییتر

Posted: 27 Aug 2012 11:20 AM PDT

امروزه توییتر به عنوان یک شبکه اجتماعی، دوران طلایی خود را می‌گذراند.

از آنجا که یکی از ملاک‌های محبوبیت افراد در توییتر، تعداد هواداران آنهاست لذا این موضوع به دستمایه برخی، برای ایجاد «هواداران ساختگی» تبدیل شده است.

حتی گفته می‌شود در این خصوص، تجارتی عجیب و نامتعارف در اینترنت در حال پا گرفتن است.

به گزارش ایتنا به نقل از سایت خبری زی‌نیوز، ادعا می‌شود «لیدی گاگا» خواننده معروف پاپ حدود ۳۰ میلیون هوادار در توییتر دارد.

تعداد هوادارن توییتری «وین رونی» فوتبالیست انگلیسی و «دیوید کامرون» نخست‌وزیر این کشور نیز به ترتیب حدود ۵ و ۲ میلیون نفر عنوان شده است.

سوال اینجاست که این آمار تا چه حد واقعی و دقیق است و به عبارت دیگر چه تعداد از این هواداران را انسان‌های واقعی و نه حساب‌های جعلی تشکیل می‌دهد؟


یک شرکت انگلیسی برای ارائه پاسخی مناسب به این سوال، نوعی نرم‌افزار تولید کرده است که می‌تواند هواداران تقلبی را شناسایی کند.

این نرم‌افزار می‌کوشد با استفاده از الگوهایی چند، هواداران غیرواقعی حساب‌های توییتری را شناخته و تعداد آنها را مشخص سازد.

راب والر (Rob Waller) مدیر این شرکت گفته پس از آن که باخبر شد که لوئیس منش (Louise Mensch) یکی از نمایندگان برجسته پارلمان انگلیس دارای ۴۰ هزار هوادار جعلی است، ایده ساخت این برنامه به ذهن وی خطور کرد.

این نرم‌افزار، هواداران توییتری را به سه دسته تقسیم می‌کند: جعلی، غیرفعال و خوب.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر