۱۳۹۱ مرداد ۳۰, دوشنبه

Re: [لیمو:10708] Fw: *ادبستان کاوه* احادیثی در حد تیم ملی

سوره توبه:

يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ﴿۳۲﴾

مى‏خواهند نور خدا را با سخنان خويش خاموش كنند ولى خداوند نمى‏گذارد تا نور خود را كامل كند هر چند كافران را خوش نيايد (۳۲) 

سوره نساء

مِّنَ الَّذِينَ هَادُواْ يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَن مَّوَاضِعِهِ ﴿۴۶﴾ 

برخى از آنان كه يهودى‏اند كلمات را از جاهاى خود برمى‏گردانند (۴۶) 


 نوشته ی فرستاده شده توسط آقا یا خانم "نورالدین آهنگرزاده" که به احتمال زیاد اسم ایشان مستعار است، مملو از دروغ و توهین و احادیث ضعیف یا احادیثی است که دستکاری شده  و در اینجا به نوعی دچار تحریف شده اند.
لحن جملاتی که درمتن متمایز شده اند هم مشخص است که برای استهزاء و به سخره گرفتن اسلام، پیامبر و ائمه هداة سلام الله علیهم استفاده شده اند.

برای مثال حدیث اول  از کتاب اصول کافی، کتاب حجت باب "آنچه از سلاح که از پیامبر به ائمه سلام الله علیهم به ارث رسیده است" در این کتاب در  ذیل حدیث اینگونه اشاره شده است که: قسمت آخر روايت که راجع بسخن گفتن الاغ است، بلفظ (((روى))) نقل شده و معلوم نيست که چه اشخاصى آنرا براى مرحوم کلينى نقل کرده‏اند و باصطلاح (((علم دراية))) مرسل و مقطوع است و در مقام اعتبارى بپاى روايات مسند نمى‏رسد.
یعنی این حدیث از نظر اعتبار روایی، بسیارضعیف و بلکه "غیر متواتر" است 
ایشان بطور کلی به بیست و نه روایت اشاره کرده اند که از این بین سیزده مورد آن از کتاب بحارالانوار علامه مجلسی نقل شده است که جزء کتب مرجع و متقن نیست و صرفا علامه احادیث را از کتب مختلف جمع آوری و موضوع بندی کرده است و در مورد اعتبار روایی آنها خود ایشان بارها در کتاب بحار ذیل احادیث مختلفی اشاره به ضعف روایی آن کرده اند.
در ضمن در بسیاری از موارد احادیث این متن بی عیب و نقص هستند و ذکر آنها برای این بوده است که آقای نورالدین به جهت نقص اعتقادی آنها را به سخره گرفته اند مانند:
1.
شیر خوردن امام حسین 
2.
رئیس شیعیان جن و واقعه کربلا
3.
حضرت سلیمان (ع) و کربلا
4.
 عواملی که موجب کاهش فشار قبر می شوند
5.
ماهی سخنگو کرکره 
6.
سرویس بهداشتی در بهشت 
7.
رکوع و کاهش فشار قبر 

farhad simin
http://www.deldaar.ir/ 


From: Nouredin Ahangarzadeh <ahalimo@gmail.com>

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر