ه‍.ش. ۱۳۹۱ بهمن ۸, یکشنبه

{تفريح و سرگرمي}, [18573] Fw: Fwd: اهدای سلول بنیادین


 
farrokhdin ghezeli
----- Forwarded Message -----
From: mohammad taghi amoodeh <mamoodeh@yahoo.com>
To: vahid tadibi <vtadibi@yahoo.com>; shahriar sarami <shahriar_sarami@yahoo.com>; Darioush Gholmohammad zade <dgolm20@yahoo.com>; Navid Nahvizade <navid_nahvi@yahoo.com>; Reza Gheytasvand <reza_far2005@yahoo.com>; Soheil Sharbaf <so.sharbaf@yahoo.com>; Ebrahim mohammad hasan Broukhiyan <emhbroukhiyan@mehvarmachine.com>; Shirin <shirin_d2@yahoo.com>; "zakih7@yahoo.com" <zakih7@yahoo.com>; Shahryar Azizi <azizish2000@yahoo.com>; alireza monfared <alirezamonfared1@yahoo.com>; Mostafa haghani <haghanima@yahoo.com>; hamid amirnejad <hamidamirnejad@yahoo.com>; mahdi sojoodi <sojoodi_m@yahoo.com>; mohsen heydari <m_hey_55@yahoo.com>; farrokhdin ghezeli <fghezeli@yahoo.com>; kamran motevali <kamran_motevali@yahoo.co.uk>; Mohammad Barzali <barzali@hotmail.com>; abbas zamany <zamany_a55@yahoo.com>; Mehdi Asadi <ma.asadi@bankmellat.ir>; Ali Ashrafi <aliashrafi51@yahoo.com>; koroush Qaderi <cyrus1355@yahoo.com>; Ali Kermani <a_m_kermani@yahoo.com>; sahar ardestani <saghar_mehr_saba@yahoo.com>; Mahmood Golzarian <mahmood.Golzarian@postgrads.unisa.edu.au>; Mohammad Tabasizadeh <mtabasizadeh@yahoo.com>; hemmatollah pirdashty <pirdasht@yahoo.com>; Amir Ariyanfar <amir_arianfar@yahoo.com>; Ershad Taymourtash <ershad_taymourtash@yahoo.com>; lilisabz <leila_204@yahoo.com>; "sadrsafa@yahoo.com" <sadrsafa@yahoo.com>; Nasrin Soleimani <nasrin.soleimani@yahoo.com>; Behnam Arvaz <behnam_arvaz@yahoo.com>; Elham Hedyelou <bluelife2012@yahoo.com>; venus kazemkhani <venus.kazemkhani1@gmail.com>; Barshan <barshan@asanrah.com>; Alireza Zaman <time_digit52@yahoo.com>; Peyman Darabian <peyman.darabian@yahoo.com>; Majid Farnia <farnia.majid@gmail.com>; Majid Farnia <majid.farnia@yahoo.com>; Mehrabi Mohammad <mehrabi-m@rena.ir>; Mehdi Alikhani <M.Alikhani@assanmotor.com>; meysam Khodayeki <meysam_khodayeki@yahoo.com>
Sent: Sunday, January 27, 2013 1:18 PM
Subject: Fw: Fwd: اهدای سلول بنیادین


----- Forwarded Message -----
From: M.H.K. <khoshtag@gmail.com>
To:
Sent: Saturday, January 26, 2013 8:47 AM
Subject: Fwd: اهدای سلول بنیادین



اطلاعاتي درمورد اهدا ياخته (سلول) بنيادي واهميت آن
در حال حاضر تنها راه درمان قطعي بيماران مبتلا به سرطان خون، تالاسمي و ساير بيماريهاي خوني، پيوند سلولهاي بنيادي خونساز به آنهاست. اين كار از طريق فردي که از لحاظ ژنتيکي(نه گروه خون) با بيمار مشابه باشد صورت مي پذيرد. 30% افراد بيمار از خانواده و فاميل خود فرد مشابه را پيدا مي‌کنند ولي 70% ديگر، در خانواده و فاميل فردي با ژنتيك مشابه را پيدا نكرده و مي‌بايست از افراد غيرخويشاوند، ژنتيک مشابه را پيدا كنند و درصورت پيدا نکردن گزينه‌اي با چنين ويژگي‌هايي، جان خود را ازدست مي‌دهند. همچنين تعداد افرادي که از لحاظ ژنتيکي در جامعه انساني باهم مشابه باشند بسيار پايين است(احتمال دارد شما فرد مشابه باشيد)لذا اين امر مستلزم اينست که همه دست به دست هم بدهيم و براي ياري رساندن به اين عزيزان با گذاشتن تنها نيم ساعت از وقتمان و انجام يک آزمايش ساده خون،عضوي از اين بانک سلول بنيادي شويم.در حال حاضر تعداد جمعيت ثبت نام شده در دو مرکز کمتر از 5هزار نفر است که اين رقم بسيار بسيار پايين مي‌باشد.لازم به ذکر است زماني که جواب آزمايش ما با فرد بيماري مشابه باشد از سوي مرکز با ما تماس گرفته شده و اهدا در آن زمان صورت ميگيرد و سلولهاي بنيادي را از خون ما ميگيرند.شيوه اهدا،مشابه اهداي خون ميباشد.
درايران دو مرکز از داوطلبين ثبت نام بعمل مي‌آورند:
بانک اهدا سلولهاي بنيادي واقع در بيمارستان شريعتي تهران شنبه تا چهارشنبه(ازساعت8تا1) پنجشنبه ها(ازساعت8تا12)
سايت جهت ثبت نام اينترنتي: http://www.iscdp.org/ شماره تماس:02184902669
مرکز سپاس واقع در سازمان انتقال خون مرکزي(جنب برج ميلاد) شنبه تا چهارشنبه
سايت جهت ثبت نام اينترنتي: iscdr.ibto.ir شماره تماس:02188067338
با پرينت ساده از اين پوستر و نصب آن(باهماهنگي)در اماکن عمومي محل زندگي و کار خود مثل نانوايي،مسجد،هيئات‌مذهبي،دانشگاه و...مخصوصا در تهران به نجات جان اين بيماران که اکثرا کودکند بشتابيم.(درحال حاضر انجام آزمايشHLA وثبت نام در ايران فقط در دو مرکز بانک اهدا بيمارستان شريعتي و مرکز سپاس وابسته به سازمان انتقال خون درتهران صورت مي‌پذيرد و در ساير شهرها هنوز فعال نشده‌اند)
براي نجات جان بيماران که عمدتا خردسالند. در صورت تمايل به عضويت يا عدم عضويت در اين بانك حدالامكان اين پيام را براي دوستان خود ارسال کنيد.(نگذار زنجير انسانيت بگسلد)
شاید این کار نوعی از شکر نعمت سلامتی باشد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر