۱۳۹۲ مرداد ۱, سه‌شنبه

MediaNews.ir

MediaNews.ir


فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی مستلزم اخذ پروانه کسب است

Posted: 23 Jul 2013 08:13 AM PDT

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه دوشنبه و در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، مقرر کردند که فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی مستلزم اخذ پروانه کسب از اتحادیه است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان با تصویب ماده 53 لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، مقرر کردند فروشگاه‌های بزرگ چندمنظوره که مجموعه‌ای متنوع از کالاها و خدمات مورد نیاز عموم را در یک مکان مناسب عرضه می‌کنند و فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای تحت مدیریت متمرکز و با نام تجاری واحد که حداقل در دو فروشگاه به عرضه کالا و خدمات مبادرت می‌کنند، مشمول این قانون می‌شوند و باید حداقل عضو یکی از اتحادیه‌های صنفی ذیربط باشند و پروانه کسب دریافت کنند.

مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده 54 این قانون نیز مصوب کرد فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی (سایبری) مستلزم اخذ پروانه کسب از اتحادیه است.

طبق تبصره این ماده، چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر اینگونه فعالیت‌های صنفی به موجب آیین‌نامه‌ای است که توسط اتاق اصناف ایران با همکاری دبیرخانه هیات عالی نظارت و وزارتخانه‌های اطلاعات و ارتباطات تهیه می‌شود و پس از تایید هیات عالی نظارت، حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب وزیر صنعت می‌رسد.

رکورد ثبت دامنه‌های ایران شکسته شد

Posted: 23 Jul 2013 08:13 AM PDT

اول مرداد ۹۲ تعداد دامنه‌های ایران (IR.) از مرز ۴۰۰ هزار دامنه گذشت و ایران، عنوان بزرگترین کشور در منطقه از لحاظ تعداد دامنه و چهارمین کشور در رشد ثبت دامنه کشوری را کسب کرد.

به گزارش فارس، امروز با ثبت 400 هزار دامنه‌ ایران، کشور ما علاوه بر کسب عنوان بزرگترین کشور در منطقه از لحاظ تعداد دامنه کشوری، جزء چهار کشور برتر دامنه‌های کشوری قرار گرفت.

به این ترتیب ایران با بیش از 45 درصد رشد سالانه در ثبت دامنه کشوری، چهارمین کشور برتر در این زمینه است.

ثبت رکورد 400 هزار دامنه‌ ایران و کسب عنوان بزرگترین کشور در منطقه از لحاظ تعداد دامنه، در حالی است که دامنه‌ معروف «ASIA.» پس از تبلیغات فراوان و فعالیت در محدوده تمام آسیای شرقی تنها موفق به ثبت 500 هزار دامنه شده است.

با رسیدن به رکورد ثبت 400 هزار دامنه کشوری، هم‌اکنون ایران از نظر تعداد دامنه از کشورهایی نظیر ترکیه، اسلواکی، یونان و فنلاند پیشی گرفته است.

علیرضا صالح رییس مرکز ثبت دامنه‌های نقطه آی.‌آر پژوهشگاه دانش‌های بنیادین این خبر را تایید کرده است.

وی پیش‌بینی کرد: با ثبت دامنه دات ایران این رکورد به زودی به عدد 500 هزار دامنه برسد.

زنان عربستان شبکه تلویزیونی تاسیس می‌کنند

Posted: 23 Jul 2013 08:13 AM PDT

اولین شبکه‌ی تلویزیونی در عربستان با مدیریت زنان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، زنان عربستان برای اولین‌بار صاحب شبکه‌ی تلویزیونی اختصاصی می‌شوند.

این شبکه که تمام امور مدیریتی آن برعهده‌ خانم‌ها است‌،از اوایل 2014 آغاز به کار می‌کند. هدف از تاسیس این شبکه ارائه تصویری ایده‌آل از زنان عربستان و تلاش دولت این کشور برای خدمت به این قشر از جامعه عنوان شده است.

شبکه تلویزیونی «مرآت» جنبه‌های مختلف امروز زنان از جمله اجتماعی‌، سیاسی‌، فرهنگی‌، علمی‌، اقتصادی‌، سلامت‌، روانی و فنی را پوشش می‌دهد.

فردوسی‌پور «فوتبال 120» را به شبکه ورزش آورد

Posted: 23 Jul 2013 08:13 AM PDT

برنامه «فوتبال 120» به تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور از شبکه ورزشی سیما به روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا، «فوتبال 120» با تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور به تحلیل مسابقات اروپایی می‌پردازد.

این برنامه با ریتمی تند تمام وقایعی را که در فوتبال جهان رخ می‌دهد به صورت تصویری و تحلیلی نشان‌ می‌دهد.

بر اساس این گزارش، «فوتبال 120» به صورت هفتگی و روزهای جمعه ساعت 22 از شبکه ورزشی پخش می‌شود.

پخش این برنامه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر